Kotły wodne dla przemysłu - oszczędność energii i mniejsza emisja
Poproś o bezpłatną konsultacjęTematy w skrócie
Energooszczędne i czyste dostarczanie ciepła, jak również wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i niezawodność to podstawowe wymagania dla zakładów produkcyjnych i przemysłowych. W celu stworzenia koncepcji kotłowni odpowiadającej zapotrzebowaniu należy uwzględnić indywidualne wymagania dotyczące rozwiązań systemowych. Wymaga to fachowego doradztwa, kompleksowej oferty usług i produktów, które zapewniają oszczędne i przyszłościowe wytwarzanie ciepła.
Kotły grzewcze Vitomax dzięki swojej konstrukcji i konfiguracji najlepiej spełniają te wymagania. Dzięki licznym cechom charakterystycznym dla kotłów Vitomax, a także naszemu bogatemu doświadczeniu w budowie dużych kotłów przemysłowych/komercyjnych, jesteśmy w stanie zapewnić doskonałą jakość, wysoką niezawodność działania i długi okres eksploatacji. Eksperci z naszego zespołu ds. kotłów przemysłowych/komercyjnych współpracują z klientem i lokalnymi partnerami w celu zaprojektowania instalacji, która może pracować z maksymalną wydajnością, a jednocześnie jest specjalnie dostosowana do potrzeb klienta.
Nawet spalanie do 100 % wodoru nie stanowi problemu dla naszych kotłów Vitomax, co pozwala na redukcję innych gazów cieplarnianych, takich jak CO₂.
Przemysłowa/komunalna technika kotłowa firmy Viessmann wyróżnia się jakością, efektywnością, trwałością i serwisem!
Do 100 procent wodoru
W operacjach chemicznych, takich jak produkcja chloru i innych procesach przemysłowych, większość gazowego wodoru nie jest wykorzystywana i uwalniana do atmosfery. Kotły Vitomax, które przy zastosowaniu odpowiedniego palnika mogą pracować na 100 procentowym wodorze, oferują ekonomiczne i efektywne rozwiązanie. Jednocześnie unika się dużej ilości szkodliwego dla klimatu CO₂.
Kotły grzewcze na wodę gorącą
Kompleksowy program firmy Viessmann obejmuje nisko- i wysokociśnieniowe kotły grzewcze o mocy do 22 MW, kotły na ciepło odpadowe do wysokociśnieniowych kotłów grzewczych oraz wydajne systemy kotłów grzewczych o mocy do 44 MW. W programie znajduje się również wszystko, co jest potrzebne do stworzenia kompletnego systemu energetycznego, jak np. idealnie dopasowana technika systemowa w zakresie oprzyrządowania i regulacji, systemy spalania, systemy utrzymania ciśnienia, pompy, armatura, systemy odzysku ciepła i systemy kominowe.